Notice: Trying to get property 'menu' of non-object in /data/web/virtuals/51568/virtual/www/subdom/w3/menu/menu-drobeckove.php on line 66

Zápis z jednání ŽP - 22. září 2022

Zasedání žákovského parlamentu 22. září 2022, všechny třídy kromě 9. C (omluveni), koordinátor, řš J. Šmahaj, zřš I. Šťastná a Fr. Havlík

• setkávání ŽP,
  • seznam zástupců,
  • podněty k jednání s vedením školy,
  • různé.

1. Ohlášení nejbližších akcí:

• Dýňová stezka: potřebná pomoc žáků 8. a 9. ročníků, akce se uskuteční pravděpodobně ve čtvrtek 20. 10. 2022, přihlášení se p. uč. Šťastné, určitě bude k akci sjednána speciální schůzka
  • pIšQworky 2022: soutěž v této oblíbené logické hře. Školní kolo se uskuteční v pondělí 10. 10. 2022 ve 14 hodin. Každá třída může vyslat ze svých řad 3 nejlepší hráče, kteří se utkají se všemi přihlášenými účastníky. Z nejlepších jednotlivců pak vytvoříme dva týmy, které nás budou reprezentovat v okresním kole.
  • Ve dnech 5. a 6. října proběhne sběr papíru, pomocná třída 9. B
  • Vánoční jarmark: v předvánočním čase bychom rádi uskutečnili 1. ročník VJ. Kreativní třídní kolektivy, skupinky nebo jednotlivci zde můžou prodávat své výrobky. Záleží na Vás. Můžete se domluvit s vyučujícími Pč, Vv (nebo jiných předmětů), vyrobit dárky a peníze pak použít do třídního fondu. Můžete si pak za utržené peníze třeba udělat společnou zahradní slavnost. Nebo někdo, kdo tvoří a vyrábí, může své výrobky prodávat a předat tak radost druhým. Více si povíme v následujícím měsíci.
  • Nabídnout žákům možnost navštívit naši paní psycholožku Ludmilu Krinkovou, která sídlí v budově vedle školky. Napíšete jí sms a ona Vám odepíše, aby si s Vámi sjednala schůzku. Kontakt na ni naleznete na stránkách naší školy www.zsrepubliky.cz (škola/školní poradenské pracoviště/členové ŠŠP, kontakty).

2. Témata z diskuze:

• Postupné ukončení páteční výuky, aby nevznikla na obědech tak velká fronta. Již dojednáno se zřš Fr. Havlíkem, který o tomto stavu ví.
  • Méně testů v jeden den.
  • Možnost dýňového tvoření i na 2. stupni (kam však dát výrobky, aby je někdo jiný nezničil? Zkuste vymyslet/ se zamyslet).
  • Problém při stěhování tříd: nepořádek ve třídách při střídání. Nad pořádkem dohlíží vyučující dané hodiny. Další možností je požádat vyučujícího, který má na patře u třídy dohled. Pokud však třída při odchodu neuposlechne a neuklidí nepořádek, jde zástupce třídy za vedením školy. Dohled na chodbě mnohdy není schopen zajistit nápravu, pokud všichni žáci z neuklizené třídy odejdou.

PŘÍŠTÍ SETKÁNÍ ŽP: čtvrtek 13. října 2022, ve 13.10 hodin.

8.12. Čtvrtek
Spomazánka vajíčková, chléb, zelenina (1/1,3,7)
Ppolévka rajská s vločkami (1/1)
1bramborové šišky sypané perníkem, míchaný kompot (1/1,7)