17.11.
2023
Byli jsme v Anglii

V předposlední říjnový den se žáci devátých ročníků vydali za cestovatelskými zážitky do Londýna. Před sebou měli cestu přes Německo a Francii do Calais, odkud se tunelem přepravili do anglického Folkestone a po dvou hodinách jízdy autobusem je už čekaly první zážitky v Londýně. Tím prvním byla plavba lodí po Temži, která nám nabídla úžasný pohled na londýnské velikány, ať už ty moderní ze skla a betonu nebo ty déle stojící.

Při pěší prohlídce jsme neminuli Downing Street se sídlem britského premiéra, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, St.James Park, Piccadilly Circus, Čínskou čtvrť…

Národní galerie nám poskytla nejen útočiště před anglickým deštěm, ale snad každý nasál alespoň kousek atmosféry obrazů starých mistrů.

Po vycházce Londýnem v nočních barvách už došlo na setkání s našimi hostiteli, v jejichž domovech se nám po náročné cestě a prvním dni v Londýně dostalo vytouženého odpočinku.

Ve středu, tedy druhý den v Londýně, jsme navštívili město Greenwich, kde se nachází slavná observatoř a námořní muzeum, dotkli jsme se nultého poledníku a obdivovali plachetnici Cutty Sark, kterou známe z našich učebnic angličtiny. Ochutnali jsme tradiční fish and chips, pořídili jsme první nákupy a prošli se slavným městem Eton, kde se nachází slavná škola pro „vybrané“ chlapce.

Odpoledne jsme opustili reálný svět. Místo, kde ožily postavy mladého čaroděje, jeho přátel i těch nejčernějších tvorů, nadchlo i ty, kteří nepatří ke skalním fanouškům Harryho Pottera.

Ve čtvrtek nás čekala opravdová historie v prostorech hradu Windsor a návštěva muzeí podle vlastního výběru.

Poslední den našeho pobytu jsme toho zvládli mnoho: projít pěší okruh, s pevností Tower, Shakespearovým divadlem The Globe a Millenium Bridge, navštívit katedrálu St Paul’s s nádherným výhledem a bitevní loď Belfast, která zaujala nejen příznivce válečné historie.

Posledním místem, na které jsme se mohli těšit, byl Tower Bridge, řetězový zvedací most. Vidět ho v pohybu se nám sice nepoštěstilo, ale pohled prosklenými částmi dolů na rušnou silnici jsme si užili do sytosti. Po poslední cestě metrem jsme se už vydali na cestu zpět domů; kanál La Manche jsme tentokrát překonali noční plavbou na trajektu.

Domů jsme přijeli v pořádku a se super zážitky.

Za to bychom chtěli poděkovat cestovní kanceláři ABC, pánům řidičům a paní průvodkyni.

Těšíme se na příští poznávací výpravy.

 

AKTUÁLNĚ
29.11. 8.00: Florbal - starší žáci
29.11. 8.30: Adventní jarmark 2. A
29.11. 8.30 - 10.00: Plavání 3. B, 4. B
29.11. 10.00 - 11.30: Plavání 3. A, 4. A
29.11. 10.20: Adventní jarmark 2. B
29.11. 13.15 -14.45: Prezentace ročníkových prací 9. B
29.11. 14.00: Olympiáda z českého jazyka - školní kolo
30.11. 8.00 - 13.00: Pohár FAČR
30.11. 16.00: Rozsvěcení vánočního stromu a oslava 50 let založení Nemocnice Znojmo
03.12. 17.00: Zahájení znojemského adventu - Libohlásek s Jankem Ledeckým
NAŠI SPONZOŘI

Optika Hýblová

G-MEDA s.r.o.

více fotek: Škola / Fotogalerie
více fotek: Škola / Fotogalerie