Žáci Libohlásek

Pěvecký sbor Libohlásek

             Dětský pěvecký sbor Libohlásek  působí při Základní škole, Znojmo, náměstí Republiky již více než 20 let. Za celou dobu existence prošly jeho řadami desítky zpěváků a zpěvaček.

            Zkoušky probíhají jedenkrát týdně ve dvou odděleních: mladší děti (2. - 4. ročník) vedou Jana Vojáčková a Bohumíra Svobodová, starší žáci (5. - 9. ročník) pracují pod vedením Lenky Rosenheimové a Jaroslavy Ondrové.

            V repertoáru sboru najdeme nejčastěji populární písně z dětských pohádek a filmů, ale také melodie z muzikálů, folkové a lidové písně, jazz a swing.

            Libohlásek tradičně vystupuje na kulturních akcích pořádaných školou, Městem Znojmem i jinými organizacemi. Ve spolupráci s hudební školou Yamaha každoročně připravuje vánoční koncert pro rodiče a přátele sboru. V rámci předvánočních koncertů měly děti z Libohlásku možnost zazpívat si již s mnoha zajímavými osobnostmi hudební scény - Martino Hammerle - Bortolottim, Pavlem Vítkem, Bohoušem Josefem, Martinem Chodůrem nebo Stanislavem Hložkem. Jako hosta svých koncertů si náš sbor přizval opakovaně i Petr Bende.

            Za zmínku jistě stojí také charitativní koncerty. Na jaře roku 2016 Libohlásek společně s dětským folklorním souborem  Dyjavánek podpořil bývalou členku Nellu Liškovou. V letech 2017 a 2018 vystupoval pro sdružení Konipaska, které zajišťuje domácí hospicovou péči.

             Na konci školního roku se pro členy sboru pořádá zájezd na muzikálové představení do Brna jako poděkování za celoroční práci.

            Aktivity Libohlásku nyní bohužel přerušila protiepidemiologická opatření, ale doufejme, že se brzy bude moci vrátit ke všem výše zmíněným činnostem.

            Děkujeme Městu Znojmu za finanční podporu.

 

JÍDELNA
21.3. Úterý
Srohlík, rama, džem, čaj, ovoce (1/1,7)
Pkrupicová s vejce (1/1,3,9)
1sekaná pečeně s houbou shitake, vařený brambor s máslem, salát (1/1,3,7)
2kuře na paprice, těstoviny (1/1,7)
AKTUÁLNĚ
21.03. Ukázka truhlářských prací 6. B
22.03. Fyzikální olympiáda, ZŠ Pražská
22.03. Plavání 3. A, 4. A
22.03. Plavání 3. B, 4. B
22.03. Plavání 5. A, 5. B
22.03. Veletrh práce Hollabrunn 8. ročník
23.03. Akce "Děti do bruslí" 1.A, 1. B
23.03. Den otevřených dveří
24.03. Jeden svět - 9. ročník
24.03. Projektový den 3. B (cvičná kuchyň)
26.03. Odjezd na LVVZ Itálie - žáci 8. a 9. ročníku
NAŠI SPONZOŘI

Optika Hýblová

G-MEDA s.r.o.