Rodiče Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2022/2023

Zápis do 1. tříd se bude konat  9. dubna 2022 v době od 8:00 do 11:00 hodin.

Vydávání žádostí:     14. března - 9. dubna 2022

Koho se zápis týká:

• všech předškolních dětí narozených od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016
  • dětí, jejichž rodiče budou žádat o odklad povinné školní docházky
  • dětí, kterým byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky

Jak získat žádost
Žádosti o přijetí získáte ve webové aplikaci na adrese https://zszapis.muznojmo.cz/.

Postup při vyplňování žádosti:

• zadáte adresu https://zszapis.muznojmo.cz/
  • pro přístup zadáte číslo pojištěnce Vašeho dítěte (je uvedeno na kartičce pojištěnce)
  • pak již vyplňujete údaje
  • trvalý pobyt dítěte – po zadání názvu ulice vyberte z nabídky
  • do poznámek kromě doporučených příkladů uveďte jméno a příjmení sourozence dítěte, který již navštěvuje školu
  • na závěr zvolte heslo (nemusí být, záleží na Vás), doporučujeme uvést i Vaši e-mailovou adresu pro případ zapomenutého hesla
  • po kontrole zadaných údajů si žádost uložte
  • po uložení žádosti budete přesměrování na stránku, kde jsou připraveny tři žádosti:

1. žádost o přijetí do 1. třídy

2. žádost o odklad povinné školní docházky

3. žádost o zařazení do přípravné třídy

Vyberte si tu žádost, kterou potřebujete.

Před vytištěním žádosti je nutné ještě zvolit z nabídky školu. Ta se Vám následně doplní do žádosti. Pak již žádost vytiskněte, doporučujeme 2x, jednu žádost s Vaším podpisem škole odevzdáte u zápisu, druhá Vám zůstane (na žádosti je vygenerovaný desetimístný kód, pod kterým se následně můžete do systému znovu přihlásit).

V případě potřeby jakýchkoliv informací k vyplnění a vytištění žádosti, popř. pro pomoc s vyplněním žádosti je Vám k dispozici zřš. Ivana Šťastná, mobil 731070563.

U zápisu zákonný zástupce předloží:

• vygenerovanou žádost o přijetí
  • rodný list dítěte
  • doklad prokazující trvalé bydliště dítěte (např. OP zákonného zástupce, apod.)

Organizace a průběh zápisu

Zákonný zástupce přijde v sobotu 9. dubna 2022 v době od 8.00 do 11.00 hodin k zápisu do budovy náměstí Republiky 14. Přítomnost dítěte není podle platného školského zákona nutná, ale škola ji považuje za žádoucí

Zápis se bude skládat ze dvou částí:
1. Formální část
Zákonný zástupce:

• podá vytištěnou žádost k základnímu vzdělávání

• a dále doloží požadované doklady (rodný list dítěte, doklad prokazující trvalé bydliště dítěte – např. OP zákonného zástupce), popř. doloží rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno.

2. Neformální část
Se souhlasem zákonného zástupce se uskuteční rozhovor dítěte s pedagogy, v rámci kterého dojde k orientačnímu posouzení připravenosti dítěte na plnění povinné školní docházky. V případě potřeby obdrží zákonný zástupce u zápisu informace, jak může do doby zahájení povinné školní docházky pomoci dítěti v jeho rozvoji.

Do 30 dnů od zápisu vydá ředitel školy rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí dítěte k základnímu vzdělávání na Základní škole, Znojmo, náměstí Republiky 9. Výsledky zápisu budou zveřejněny na webových stránkách školy.

Při přijímání dětí nerozhoduje pořadí zapsaných dětí ani čas příchodu do školy.

Spomazánka s pečeného masa, chléb, zelenina (1/1,7)
Ppolévka vývarová s drožďovými knedlíčky (1/1,3,7,9)
1kuře na paprice, celozrnný knedlík (1/1,3,7)
2klopsy po turecku, vařený brambor, dresink ze zakysané smetany (1/1,3,7)